خبرنگاران 2 دستگاه بیل مکانیکی حین تخریب عرصه های ملی سروآباد توقیف شد

به گزارش لوکو، سنندج- خبرنگاران- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد گفت: 2 دستگاه بیل مکانیکی حین تخریب عرصه های ملی این شهرستان شناسایی و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند.

خبرنگاران 2 دستگاه بیل مکانیکی حین تخریب عرصه های ملی سروآباد توقیف شد

مسلم مرادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: نیروهای یگان ویژه منابع طبیعی هنگام پایش عرصه های ملی سروآباد 2 دستگاه بیل مکانیکی حین تخریب و نابودی منابع طبیعی مشاهده کردند.

وی اضافه نمود: با حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی عملیات تخریب عرصه های ملی متوقف و ضمن توقیف بیل های مکانیکی مستند سازی و مختصات برداری لازم از این مناطق انجام شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد یادآور شد: یکی از دستگاه های بیل مکانیکی در محدوده روستای دزلی و دیگری در محدوده روستای نسل از توابع بخش مرکزی شهرستان بودند که یکی از آنها در حال ایجاد جاده بین مزارع و دیگری در حین تخریب عرصه های ملی و بیرون آوردن سنگ بود.

وی افزود: در این رابطه سه نفر شناسایی شده و برای جمع بندی نهایی متخلفین به اداره منابع طبیعی احضار شدند و بعد از تکمیل پرونده این تخلف به مراجع قضایی جهت برخورد قاطع و قانونی با تخریب کنندگان عرصه های ملی ارسال می گردد.

مرادی تاکید نمود: هر گونه عملیات و فعالیت در عرصه های ملی باید با مجوز و هماهنگی اداره منابع طبیعی باشد در غیر اینصورت با متخلفان به شدت برخورد می گردد و در این راستا با کسی تعارف و مماشاتی نخواهد شد.

از مساحت 117 هزار هکتاری شهرستان سروآباد 70 هزار هکتار آن را جنگل، 35 هزار هکتار را مراتع و 12 هزار هکتار آن را اراضی کشاورزی و باغی تشکیل می دهد، این شهرستان دارای پوشش جنگلی وسیع است که جنگل های آن از نوع بلوط است.

شهرستان سروآباد با 2 بخش مرکزی و اورامان و جمعیتی افزون بر 52 هزار نفر در فاصله 90 کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و 24 کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1526

به "خبرنگاران 2 دستگاه بیل مکانیکی حین تخریب عرصه های ملی سروآباد توقیف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 2 دستگاه بیل مکانیکی حین تخریب عرصه های ملی سروآباد توقیف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید