خبرنگاران کارکنان درمانی بیمارستان امام علی (ع) کرج قرنطینه شدند

به گزارش لوکو، کرج - خبرنگاران- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت که برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا به خانواده ها، کارکنان درمانی و اداری بیمارستان امام علی (ع) کرج در یک خانه معلم اسکان و قرنطینه هستند.

خبرنگاران کارکنان درمانی بیمارستان امام علی (ع) کرج قرنطینه شدند

دکتر حسن اینانلو روز یکشنبه به خبرنگار لوکو گفت : این اقدام بنا به تقاضای کادر بهداشتی درمانی بیمارستان امام علی (ع) انجام گرفته است.

وی ادامه داد : این کارکنان حدود 2 هفته است که به منازل برنگشته و در این مکان استراحت می نمایند.

اینانلو گفت : اکنون بیمارستان امام علی (ع) حدود 180 تخت بستری دارد و 150 پرستار و سایر کادر پزشکی در این بیمارستان درگیر درمان بیماران کرونایی هستند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت : اگر مکان های مناسبی برای پرستاران سایر بیمارستان های البرز وجود داشته باشد این روش برای پرستاران و پزشکان این مراکز اعمال خواهد شد.

وی بیان داشت : با توجه به احتیاج فوری به کادر درمانی و خدماتی در ایام نوروز 99 تمام رشته های غیر مرتبط با کرونا به کار گرفته می شوند چرا که پزشکان عفونی و داخلی بسیار خسته شده اند.

اینانلو گفت: به طور تقریبی تمام ظرفیت نیروی انسانی و کادر پرستاری استان البرز در بخش دولتی برای درمان کرونا به کار گرفته شده است.

اکنون چهاربیمارستان امام خمینی (ره)، کوثر ، شریعتی ماهدشت و امام علی (ع) کرج به درمان بیماران مشکوک و کرونایی البرز اختصاص دارند.

از حدود سه هفته پیش تا به امروز 106 مشکوک و کرونایی در البرز جان باخته اند ضمن آنکه تا به امروز یک هزار و100 بیمار مشکوک و کرونایی البرز بهبود یافته اند.

اکنون 500 بیمار کرونایی و مشکوک در بیمارستان های البرز بستری هستند.

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید - 19 نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش 125 کشور سرایت نموده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا شرایط فوق العاده اعلام کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 838

به "خبرنگاران کارکنان درمانی بیمارستان امام علی (ع) کرج قرنطینه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کارکنان درمانی بیمارستان امام علی (ع) کرج قرنطینه شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید