خبرنگاران مرز باشماق مریوان به طور موقت تعطیل شد

به گزارش لوکو، سنندج - خبرنگاران - معاون هماهنگی امور مالی استاندار کردستان گفت: مرز باشماق مریوان به دلیل افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در اقلیم کردستان عراق تا روز آدینه هفته جاری (16 خرداد) تعطیل شد.

خبرنگاران مرز باشماق مریوان به طور موقت تعطیل شد

خالد جعفری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار لوکو گفت: به دلیل افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در شهر پنجوین اقلیم کردستان طرف عراقی تصمیم به تعطیل کردن فعالیت های تجاری در مرز باشماق مریوان گرفته است.

وی اضافه نمود: اقلیم کردستان عراق به منظور اتخاذ تمهیدات لازم برای تردد در مرز است و به همین دلیل مرز باشماق مریوان را به طور موقت تا روز آدینه هفته جاری تعطیل گفت.

معاون هماهنگی امور مالی استاندار کردستان اضافه نمود: جلسه ای به منظور آنالیز شرایط تعطیل شدن مرز باشماق در شرایط کنونی فردا با حضور مسوولان اقلیم کردستان عراق و ایران در مریوان تشکیل می گردد تا تصمیمات لازم در ارتباط با بازگشایی و نحوه فعالیت تجاری در این مرز اتخاذ و به اطلاع مردم رسانده گردد.

مدیرکل گمرکات کردستان هم به خبرنگار لوکو گفت: تمام فعالیت های تجاری و مسافری در مرز باشماق مریوان به دلیل افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در اقلیم کردستان عراق از سوی طرف عراقی تعطیل شده است.

بختیار رحمانی پور اضافه نمود: شنیده ها حاکی از این است که این تعطیل شدن مرز باشماق به منظور آنالیز ترددها و اعمال پروتکل های بهداشتی در مرز اجرا شده است.

وی یادآور شد: اقلیم کردستان عراق اعلام نموده تا 72 ساعت آینده مرز باشماق تعطیل خواهد بود و بعد از گذشت این زمان تصمیمات لازم از سوی مسوولان ایران و عراق برای فعالیت در این مرز اخذ می گردد.

مرز رسمی باشماق مریوان در کردستان یکی از مهمترین مرزهای رسمی زمینی ایران با اقلیم کردستان عراق به شمار می آید که در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی در بخش واردات فعال است.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1012

به "خبرنگاران مرز باشماق مریوان به طور موقت تعطیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مرز باشماق مریوان به طور موقت تعطیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید