خبرنگاران استاندار کرمان خواستار سرمایه گذاری بنگاه های اقتصادی در طرح های کوچک شد

به گزارش لوکو، کرمان - خبرنگاران - استاندار کرمان گفت: شرکت های صنعتی و معدنی و بنگاه های اقتصادی این استان از جمله مس، گل گهر و جهان فولاد علاوه بر ارائه طرح های توسعه ای، امسال در سرمایه گذاری طرح های کوچک استان مشارکت داشته باشند.

خبرنگاران استاندار کرمان خواستار سرمایه گذاری بنگاه های اقتصادی در طرح های کوچک شد

محمدجواد فدایی روز پنجشنبه در نشست شورای معادن استان کرمان اضافه کرد: شرکت های بزرگ استان کرمان باید نحوه مشارکت شان در راه اندازی پروژه های کوچک و متوسط را با توجه به نقش این پروژه ها بر توسعه استان اعلام کنند.

وی بیان نمود: 20 درصد معافیت از حقوق دولتی، 15 درصد حق انتفاء حقوق دولتی و یک درصد فروش از محل معادن بر اساس قانون به استان کرمان وارد می شود که از محل یک درصد نسبت به سال قبل رشد حدود چهار برابری را شاهد بودیم.

استاندار کرمان ادامه داد: از محل یک درصد فروش معادن که باید در اختیار استان باشد تا خاتمه سال 96 هیچ اعتباری جذب نشده، سال 97 میزان 12 و نیم میلیارد تومان و سال 98 اعتبار 44 و 900 میلیارد تومان توانستیم به استان کرمان بیاوریم.

وی گفت: بخشی از این اعتبار به مبلغ 17 میلیارد تومان برای کمک به هزینه دستگاه های اجرایی هزینه شد و بخشی از کسری بودجه این دستگاه ها را از این محل تامین کردیم.

استاندار کرمان گفت: از محل 20 درصد معافیت حقوق دولتی، شرکت مس 170 میلیارد تومان هزینه کرده که کار بزرگی با همت شورای معادن انجام شده است.

وی اضافه کرد: از محل 15 درصد هم در سال 97 به میزان 14 میلیارد تومان و در سال 98 از این محل 20 میلیارد تومان برای پروژه های استان هزینه شد.

فدایی اضافه کرد: سال گذشته با وجود تمامی مسائل و تحریم ها 26 هزار میلیارد تومان پروژه در استان کرمان افتتاح شد که بیش از 20 هزار میلیارد تومان معدنی است و این شرکت ها 12 هزار میلیارد تومان پروژه آماده افتتاح دارند.

وی بامطلوب ارزیابی کردن فعالیت های معدنی در استان کرمان طی سال 98 گفت: تولید مس کاتد در سال 98 نسبت به سال 97 حدود 2 برابر و صادرات مس سه برابر و فروش آن 25 درصد افزایش یافت و ارزش سهام شرکت ملی مس در سال گذشته 146 درصد افزایش داشته و رتبه سوم شرکت های بورسی در کشور را به خود اختصاص داده است.

فدایی با بیان اینکه بحث باید کارشناسی و اهداف مشخص باشد بیان نمود: بانک ها برای پرداخت تسهیلات بالای 16 میلیارد تومان مجوز تهران را طلب می کنند که در تهران معطل می ماند.

وی اضافه کرد: دستگاه قضایی از شورای بانک ها بخواهد که گزارش واحدهای صنعتی و معدنی بزرگ استان به شورای معادن گزارش دهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 924

به "خبرنگاران استاندار کرمان خواستار سرمایه گذاری بنگاه های اقتصادی در طرح های کوچک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار کرمان خواستار سرمایه گذاری بنگاه های اقتصادی در طرح های کوچک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید