توکلی: کشتی بضاعت اقتصادی برگزاری لیگ با تعداد تیم های بیشتر را ندارد، از لیگ گذشته پرونده آنچنانی نداریم

رئیس کمیته لیگ فدراسیون کشتی گفت: فعلا ظرفیت اقتصادی کشتی ما به نوعی نیست که لیگ برتر را با تیم های بیشتری برگزار کنیم.

توکلی: کشتی بضاعت اقتصادی برگزاری لیگ با تعداد تیم های بیشتر را ندارد، از لیگ گذشته پرونده آنچنانی نداریم

مهدی توکلی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص شروع رقابت های لیگ برتر آزاد و فرنگی از فردا (پنجشنبه) گفت: از قبل هم اعلام نموده بودیم که استارت این مسابقات با شروع دور رفت کشتی آزاد و فرنگی از روز اول شهریور ماه زده می گردد و این کار را طبق برنامه انجام می دهیم. 6 تیم در آزاد و 6 تیم در فرنگی ثبت نام اولیه از نفرات مورد نظرشان را به عمل آورده اند و تیم ها تا خاتمه دور رفت همچنان کشتی گیر جذب می نمایند و در خاتمه نیم فصل اول (15 شهریور) می توانند قرارداد حداکثر 5 نفر را فسخ یا اضافه نمایند. رقابت ها پس از 15 روز تعطیلی مجددا از 31 شهریور استارت می خورد و تا 15 مهر ماه دور برگشت نیز تمام خواهد شد.

وی در مورد زمان برگزاری مرحله نیمه نهایی و فینال لیگ دو رشته توضیح داد: با توجه به اینکه مسابقات جهانی را در پیش داریم زمان قطعی نمی گوییم اما حتما پرونده لیگ بعد از جهانی بوداپست و در نیمه اول آبان ماه بسته خواهد شد. تیم ها در خصوص جذب نفرات تا سقف 25 نفر هیچ محدودیتی نخواهند داشت اما در هر مسابقه می توانند حداکثر از 2 ملی پوش و 3 خارجی استفاده نمایند. ضمن اینکه تا سقف 5 کشتی گیر خارجی نیز می توانند به خدمت بگیرند.

رئیس پیشین هیئت کشتی نوشهر در خصوص برگزاری مسابقات به صورت رفت و برگشت، بعد از سال ها گفت: سال جاری تیم های خوبی در رقابت ها حضور دارند و با کشتی گیران خوب داخلی و خارجی قرارداد بسته اند. سال جاری برخلاف سال گذشته نمی گردد از اکنون پیش بینی کرد که چه تیمی قهرمان خواهد شد و قطعا مبارزه ها یک طرفه نخواهد بود. رقابت ها حتما نزدیک و با اختلاف کم در اکثر مسابقه ها به اتمام می رسد. ضمن اینکه مسابقات به درخواست باشگاه ها به صورت رفت و برگشت برگزار می گردد.

توکلی در خصوص غیبت سه تیم برتر از لیگ دسته اول در لیگ برتر به خبرنگاران گفت: تیم کشتی فرنگی سیدبابل و تیم کشتی آزاد شهر بی نقطه ساری دچار مشکلات مالی شدند و به همین دلیل نتوانستند در لیگ تیمداری نمایند. شهرداری اربیل هم که نمی آید و به جای آن بیمه رازی از اردبیل حضور پیدا می نماید و به نوعی غیبت این تیم جبران می گردد. لیگ دسته اول با 8 تیم در رشته آزاد و 6 تیم در رشته فرنگی به صورت منظم برگزار گردید. حقیقت این است که فعلا ظرفیت اقتصادی کشتی ما به نوعی نیست که لیگ برتر را با تیم های بیشتری برگزار کنیم. امیدوارم صندلی کشتی ما روزی به جایی برسد که بتوانیم لیگ برتر را حرفه ای برگزار کنیم. باید کوشش کنیم تا جایی که می توانیم و دست ما است، نقاط ضعف سال های گذشته را رفع نموده و مسابقات را با ساختار خوبی برگزار کنیم.

رئیس کمیته لیگ باشگاه های کشور در مورد پرونده هایی که از کشتی در کمیته انضباطی است، گفت: پرونده آنچنانی و به آن معنا نداریم، البته اعتراض هایی بود که به فدراسیون کشتی ارجاع شد، اما خیلی محدود است و در همین فدراسیون طرفین توافق خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "توکلی: کشتی بضاعت اقتصادی برگزاری لیگ با تعداد تیم های بیشتر را ندارد، از لیگ گذشته پرونده آنچنانی نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توکلی: کشتی بضاعت اقتصادی برگزاری لیگ با تعداد تیم های بیشتر را ندارد، از لیگ گذشته پرونده آنچنانی نداریم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید