تغییرات جدید در پرداخت تسهیلات مسکن بازنشستگان

به گزارش لوکو، خبرنگاران: متن مصوبه هیات وزیران در زمینه پرداخت تسهیلات مسکن بازنشستگان منتشر شد.

تغییرات جدید در پرداخت تسهیلات مسکن بازنشستگان

جهت دریافت خدمات آلاچیق حیاط با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش لوکو در این مصوبه تاکید شده است:سقف فردی تسهیلات پرداختی در کلان شهرها 500 میلیون ریال و سایر شهرها و روستاها 400 میلیون ریال مشخص می گردد. نرخ تسهیلات مذکور در شهر تهران 9 درصد، مراکز استان ها هفت درصد و سایر مناطق شهری و روستایی چهار درصد مشخص می گردد.

بازنشستگان برای دریافت تسهیلات مذکور باید طی (10) سال گذشته خود و همسرشان فاقد واحد مسکونی بوده و از تسهیلات خرید یا ساخت مسکن استفاده ننموده باشند. سپری شدن حداقل پنج سال از تاریخ بازنشستگی و دریافت مستمری کمتر از سی میلیون ریال در ماه، از دیگر شرایط اخذ این تسهیلات است.ژ

افراد با سابقه بازنشستگی بالاتر در اولویت پرداخت تسهیلات قرار دارند. در ضمن تسهیلات مزبور صرفاً برای واحدهای کمتر از (15) سال ساخت قابل پرداخت بوده و مدت بازپرداخت اقساط آن (10) سال است.

صندوق های بازنشستگی موظفند بازپرداخت اقساط تسهیلات را تا تسویه کامل تضمین نمایند و ظرف یک ماه بعد از ارسال اطلاعات اعلامی بانک مسکن نسبت به کسر اقساط ماهانه تسهیلات یادشده از مستمریِ دریافت نمایندگان تسهیلات، اقدام نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 960

به "تغییرات جدید در پرداخت تسهیلات مسکن بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات جدید در پرداخت تسهیلات مسکن بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید