بیمارستان 220 تختخوابی پارس، نمادی از درمان هرمزگان خواهد شد

به گزارش لوکو، خبرنگاران/هرمزگان مؤسس و رئیس هیئت مدیره شرکت نیک درمان کوروش در معرفی از بیمارستان 220 تختخوابی رازی بندرعباس، گفت: یکی از اصلی ترین انگیزه های تأسیس این بیمارستان حمایت و پشتیبانی وزیر وقت بهداشت دکتر هاشمی بود.

بیمارستان 220 تختخوابی پارس، نمادی از درمان هرمزگان خواهد شد

دکتر محمد شکاری در گفت و گو با خبرنگاران، اضافه کرد: این کار بسیار عظیم و سخت را نمی توان تنهایی بر دوش کشید و اگر امروز موفقیتی وجود دارد همگی دوستان و همکاران دخیل بوده اند.

وی با اشاره به نیازهای شهر بندرعباس در بهداشت و درمان، گفت: در این سال ها شاهد مراجعه بیماران هرمزگانی به استان های هم جوار هستیم چراکه تخت بیمارستانی در هرمزگان به اندازه کافی نیست.

شکاری بیان نمود: به دلیل اینکه بنده مدتی به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خدمت کرده ام موضوع مراجعه بیماران به استان های هم جوار بیشتر آزارم می دهد، ازاین رو تصمیم به ساخت این بیمارستان گرفته شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت نیک درمان کوروش با اشاره به چهارساله بودن عملیات ساخت این بیمارستان، بیان نمود: عملیات گودبرداری این به اتمام رسیده و به امید خدا فاز یک بیمارستان و بتن ریزی نیز از بهمن ماه شروع خواهد شد.

شکاری گفت: برای انجام این طرح از بهترین های ایران کمک گرفته ام و یکی از دلایل موفقیت من در دوران خدمتم نیز استفاده از اشخاص توانمندی است که بعضاً در این جمع حضور دارند.

وی اضافه کرد: من به هرمزگانی بودنم افتخار می کنم و امیدوارم بتوانم از تجربیاتم در راستای پوشش کمبودهایی که در حوزه بهداشت و درمان در این استان وجود دارد، گام بردارم.

طراح بیمارستان 220 تختخوابی رازی بندرعباس نیز در این خصوص به خبرنگاران، گفت: طرح این بیمارستان به عنوان ایده های برتر بیمارستان های آینده دنیا در آمستردام هلند جایزه نخست را از آن خود کرد.

شاهین حیدری با اشاره به خواست کارفرما مبنی بر ماندگاری این پروژه گفت: ساختمان هایی که در یک فضای شهری ساخته می گردد نشان دهنده شاخصه تمدن و به نوعی شخصیت یک شهر محسوب می گردد و ما در طراحی این بیمارستان ضمن رعایت شاخص های فرهنگی مردم هرمزگان تلاش کرده ایم که بنایی ماندگار را طراحی کنیم.

طراح بیمارستان 220 تختخوابی پارس بندرعباس ادامه داد: اگر سازنده، کارفرما و مشاور در هر پروژه ای در کنار هم گام برندارند پروژه نمی تواند موفقیت داشته باشد و جای خوشحالی است که در پروژه تمام دوستان هم قدم هستند.

حیدری بیان نمود: فاز اول این پروژه یک بیمارستان 220 تختخوابی است و در کنار آن بخش های ویژه تخصصی نیز در این طرح دیده شده است.

وی با اشاره به اینکه تا به امروز 27 هزار و 700 مترمربع این بیمارستان طراحی شده است، گفت: درفازهای بعدی بخش های دیگری نیز به این بیمارستان اضافه خواهد شد.

این مهندس معمار با اشاره به تحقیقاتی که در خصوص بناهای درمانی در دنیا انجام می گردد گفت: نقش معماری در بهبود فرایند درمانی بیماران بسیار حائز اهمیت است و بنا می تواند فرایند ریکاوری و درمان را در بیماران تسریع کند.

وی با اشاره به طراحی بیمارستان ها در گذشته بیان نمود: بیمارستان ها در گذشته فضایی ترسناک با راهروهای طولانی بود، اما طراحی بیمارستان های آینده به سمت معماری سبز و شفابخش پیش خواهد رفت.

این معمار ادامه داد: فرهنگ مردم، معماری سنتی، شرایط آب و هوایی و دیالوگی که سازه با دیگر بناهای شهری خواهد داشت از مؤلفه هایی است که طراحی این بیمارستان مدنظر قرارگرفته است.

وی با اشاره به وجود برج های بلند مسکن مهر در محدوده این بیمارستان گفت: در طراحی این بیمارستان سعی شده تا فضایی برای تنفس ایجاد کنیم و به تراکم موجود اضافه نکنیم.

حیدری با اشاره به استفاده از ایده های معماری سنتی هرمزگان در مواجهه با آب وهوای گرم، گفت: محاسبات به ما نشان داد که طراحی حلقه ای این بیمارستان در صورت وجود تهویه مناسب می تواند در روزهای گرم سال تا 6 درجه ساختمان را خنک تر کرد.

این مهندس معمار با اشاره به شکل طراحی این بیمارستان گفت: سعی کردیم که حلقه ها طراحی شده به شکل کلاسیک و معمول نباشد و برای این کار تراس های مختلف و فضاهای سبز متعدد در این ساختمان تعبیه شده است.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از نور طبیعی در ساختمان های بزرگ به منظور صرفه جویی در انرژی گفت: در این ساختمان استفاده حداکثری از نور طبیعی مدنظر قرارگرفته شده است.

طراح بیمارستان 220 تختخوابی رازی بندرعباس ادامه داد: در این بیمارستان از فرم های صنایع دستی هرمزگان استفاده شده است تا مردم بتوانند به راحتی با آن ارتباط برقرار کنند.

مدیرعامل شرکت اکسیر نیز در معرفی شرکت اکسیر در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: این شرکت خصوصی در حیطه مهندسی فعالیت می کند و از سال 1384 تأسیس شده است.

بهزاد کبیری با اشاره به اینکه این شرکت 3000 نیرو دارد گفت: این شرکت به عنوان پیمانکار 65 طرح بزرگ را در کشور به انجام رسانده است.

وی با اشاره به اینکه این شرکت در سال 1388 به حوزه زیرساختی واردشده، شرح داد: آشنایی ما با طرح این بیمارستان به دو سال پیش بازمی گردد و سعی کرده ایم که از بهترین نیروها برای اجرای این طرح استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه این بیمارستان پس از ساخت خاص ترین بیمارستان کشور خواهد بود، گفت: این طرح پس از تکمیل بی شک به نماد شهر بندرعباس تبدیل خواهد شد.

دکتر علیرضا طلوع، عضو هیئت مدیره شرکت نیک درمان کوروش نیز با اشاره به اهمیت وجود بخش خصوصی در کنار بخش دولتی، گفت: بخش خصوصی کمک می کند تا طرح های دولتی به پایان بهتری برسد.

وی با اشاره به خاص بودن طراحی این بیمارستان گفت: همان گونه که طراحی این بیمارستان خاص است در بخش درمان نیز سعی خواهیم کرد که این بیمارستان با بهترین متدهای درمانی دنیا پیش برود.

طلوع با اشاره به مراجعه بیماران هرمزگانی برای درمان به استان های مجاور گفت: امیدوارم با ساخت این بیمارستان بتوانیم بخشی از نیازهای بهداشت و درمان را در این استان مرتفع گردد.

عضو هیئت مدیره شرکت نیک درمان کوروش با اشاره به کمبود تخت های بیمارستانی در هرمزگان گفت: در این استان پس از انقلاب بیمارستان خصوصی تأسیس نشده و این بیمارستان به نوعی شروع مشارکت بخش خصوصی در حوزه بهداشت و درمان محسوب می گردد و امیدواریم که این فرایند در آینده ادامه یابد.

طلوع بابیان اینکه بیماران به دو دلیل به بیمارستان ها مراجعه می کنند، اول به دلیل نیاز و دوم به دلیل انتخاب، گفت: گاهی بیماران انتخابی ندارند و به دلیل نیازی که دارند به یک بیمارستان مراجعه می کنند اما بیمارستان پارس بیمارستانی است که مردم از نقاط دیگر کشور نیز آن را انتخاب خواهند کرد.

وی با اشاره به پتانسیل های این بیمارستان گفت: این بیمارستان می تواند در سال 400 هزار پذیرش پاراکلینیگ، 310 هزار بیمار اورژانس و 28 هزار عمل جراحی داشته باشد.

عضو هیئت مدیره شرکت نیک درمان کوروش با اشاره به تجهیزات پزشکی موجود در بیمارستان 220 تخت خوابی پارس بندرعباس گفت: این تجهیزات بر اساس نیاز و تناسب به مرور تهیه و به بیمارستان اضافه خواهد شد.

وی در پایان گفت: در ساخت، طراحی و تمام زمینه های این بیمارستان از بهترین نفرات استفاده شده است و ما به موفقیت این بیمارستان بسیار امید داریم.

مدیر مالی بیمارستان دی تهران در همین خصوص به خبرنگاران، گفت: در حوزه اقتصاد درمان باید در برای مشخص شاخص های تعرفه گذاری ارائه خدمت بسیار هوشمندانه و حساب شده عمل کنیم.

نجفی با اشاره به اینکه در این بیمارستان امیدواریم که بتوانیم با سرعت بالا کیفیت خدمت دهی به بیماران را افزایش دهیم گفت: علاوه بر این باید بتوانیم هزینه های بیماران را نیز کنترل کرده و به حداقل برسانیم.

رئیس سازمان نظام پزشکی هرمزگان نیز به خبرنگاران، گفت: ما بسیار خوش بینیم که در 4 سال آینده صاحب یک بیمارستان مجهز در بندرعباس باشیم.

علی جمشیدی با اشاره به اینکه ما پس از انقلاب بیمارستان استانداردی در هرمزگان نداشته ایم، گفت: این موضوع بیانگر این است که هرمزگان در این بخش به شدت فقیر است و امیدواریم که این بیمارستان بتواند شروعی برای کاهش این محرومیت ها باشد.

همچنین دکتر علیرضا مویدی نیز با اشاره به اهمیت بخش خصوصی گفت: دولت به تنهایی نمی تواند تمام نیازهای بخش بهداشت و درمان را مرتفع کند ازاین رو نیاز است که بخش خصوصی نیز در این راستا واردشده و بتواند در کنار بخش دولتی ایفای نقش کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 733

به "بیمارستان 220 تختخوابی پارس، نمادی از درمان هرمزگان خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمارستان 220 تختخوابی پارس، نمادی از درمان هرمزگان خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید