برق تره بار فرمانیه شهرداری را گرفت

زمین تره بار محله فرمانیه به بستر اختلاف بین شهرداری منطقه 1 و اداره برق این ناحیه بدل شده است.

برق تره بار فرمانیه شهرداری را گرفت

زهرا نژاد بهرام رئیس کمیته معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار ، درباره اختلاف به وجود آمده از سوی شهرداری منطقه 1 و اداره برق درباره زمین میدان میوه و تره بار محله فرمانیه، گفت: مالک زمین میدان میوه و تره بار محله فرمانیه در منطقه 1 تهران اداره برق تهران است.

رئیس کمیته معماری و شهرسازی شورای شهر تهران، اضافه کرد: شهرداری منطقه 1 بدون هماهنگی با مالک زمین (اداره برق) اقدام به ساخت و ساز در این میدان کرد که این امر موجب اعتراض مالک زمین شد.

او ادامه داد: مالک زمین شکایت خود را از ساخت و ساز شهرداری منطقه در زمین خود اعلام و دادگاه نیز حکم خود را به نفع مالک زمین اعلام می نماید که در نهایت به موجب حکم صادره مالک زمین (اداره برق) کلیه ساخت و ساز های انجام شده از سوی شهرداری منطقه 1 در زمین میدان میوه و تره بار تخریب کند.

نژادبهرام اضافه کرد: در حال حاضر شهرداری منطقه با مالک زمین میدان میوه و تره بار فرمانیه(اداره برق) در حال مذاکره است تا مشکل معارض این زمین حل و فصل گردد.

حمید موسوی شهردار منطقه 1 تهران در گفت وگو با خبرنگار ، درباره جزئیات زمین میدان میوه و تره بار محله فرمانیه، گفت: موضوع این پرونده برای 5 سال پیش است که شهرداری منطقه بنا به احتیاج شهروندان، برای احداث میدان میوه و تره بار زمینی به مساحت 200 متر مربع را در منطقه شناسایی و مقدمات احداث میدان میوه و تره بار را در آن زمین فراهم می نماید.

شهردار منطقه 1 تهران در پاسخ به این سوال که شهرداری چه میزان هزینه برای احداث میدان میوه و تره بار در زمین مذکور انجام داده است، اضافه کرد: شهرداری مبلغ 20 میلیارد ریال (2میلیارد تومان) را جهت احداث سازه میدان میوه و تره بار(ساختمان 2 طبقه) در زمین مذکور انجام می دهد.

موسوی ادامه داد: پس از احداث سازه مربوط به میدان میوه و تره بار در زمین مورد نظر، شرکت توزیع برق منطقه خود را به عنوان مالک زمین معرفی می نماید و درجهت استیفاء حقوق خود مراتب شکایت خود را به مراجع قضایی اعلام می نماید و حکم تخریب سازه را اخذ می نماید.

او ضمن احترام به مالکیت زمین میدان میوه و تره بار محله فرمانیه، توضیح داد: با توجه به هزینه های بالایی که شهرداری منطقه برای احداث سازه میدان میوه و تره بار انجام داده بود از شرکت توزیع برق (مالک زمین) خواستیم تا به شهرداری منطقه جهت احداث میدان میوه و تره بار یاری کند.

شهردار منطقه 1 تهران با تاکید بر اینکه ظرف مدت 3ماه گذشته جلسه های متعددی با مالک زمین (اداره برق) جهت حل مشکل پیش آمده برگزار شده است، اعلام کرد: با برگزاری جلسه های متعدد زمینه برای تفاهم با اداره برق (مالک زمین) آماده شد و امیدواریم بتوانیم در راستای تامین منافع اقتصادی مالک زمین و شهروندان توافقات لازم را انجام دهیم.

اگر باغ های کن از دست بروند، تهران دیگر جای نفس کشیدن ندارد

موسوی در پاسخ به این سوال که مالک زمین به چه شکلی حاضر است با شهرداری منطقه زمین میدان میوه و تره بار فرمانیه را تهاتر کند، گفت: ما به سه روش می توانیم نظر مالک زمین (اداره برق) را جلب کنیم.

او ادامه داد: روش اول پرداخت نقدی بهای زمین، روش دوم واگذاری زمینی به ارزش همان زمین و روش سوم واگذاری آپارتمانی به ارزش همان زمین در منطقه است.

شهردار منطقه 1 تهران در پاسخ به این سوال که تمایل شهرداری منطقه 1 توافق با مالک زمین به کدام روش است، گفت: به علت محدودیت زمین در منطقه 1 پیشنهاد و تمایل ما واگذاری آپارتمان با ارزش همان زمین به مالک زمین است است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: بروزرسانی: 12 مهر 1398 شناسه مطلب: 314

به "برق تره بار فرمانیه شهرداری را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برق تره بار فرمانیه شهرداری را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید