برای درج اعتبار دفترچه، به کارگزاری ها مراجعه نکنید

به گزارش لوکو، مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: بیمه شدگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی استان و افراد تحت تکفل آنان از اول خرداد برای تمدید اعتبار دفترچه های خود به کارگزاری ها مراجعه نکنند.

برای درج اعتبار دفترچه، به کارگزاری ها مراجعه نکنید

مسعود علی کمک در مصاحبه با ایسنا، در رابطه با طرح حذف درج اعتبار دفترچه های درمانی و جایگزینی آن با سامانه استحقاق درمان، اظهار کرد: این طرح در راستای حذف تدریجی دفترچه درمانی و برای تسهیل در ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان تامین اجتماعی، مستمری بگیران و افراد تحت تکفل آنان در همه مراکز درمانی اعم از ملکی و غیرملکی طرف قرارداد و همچنین کاهش مراجعه مخاطبین ذی ربط به شعب و کارگزاری های رسمی سازمان و با هدف ایجاد رضایت مندی آنان فراهم شده است.

وی اضافه نمود: اول خرداد امسال بیمه شدگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی استان و افراد تحت تکفل آنان نیازی به مراجعه به کارگزاری های رسمی سازمان تامین اجتماعی برای تمدید اعتبار دفترچه های درمانی نخواهد بود.

این مسئول توضیح داد: آنالیز و کنترل استحقاق درمان بیمه شدگان، مستمری بگیران دولت مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی استان و افراد تحت تکفل آنان ضمن رعایت اصول و قواعد بیمه ای در بخش سرپایی در همه مراکز درمانی اعم از ملکی و غیر ملکی طرف قرارداد با این سازمان و پزشکان با استفاده از یکی از روش های جایگزین (غیر حضوری) انجام خواهد شد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان با بیان اینکه یکی از روش های جایگزین شامل APP MOBILE، USSD، SMS و نرم افزار های تحت وب (https://medical.tamin.ir و https://darmaan.tamin.ir) به توضیح راهنمای کاربری پیوست انجام خواهد شد، ادامه داد: قابل ذکر است فرآیند اخذ استحقاق درمان در بخش بستری ضمن رعایت اصول و قواعد برطرف همپوشانی های درمانی سازمان های بیمه گر پایه همچنان به قوت خود باقی است.

علی کمک اظهار کرد: سامانه های چهارگانه استعلام استحقاق درمان به نحوی طراحی شده است که در صورت استعلام از سوی مراکز درمانی طرف قرارداد با سازمان تامین اجتماعی اعم از پزشکان، بیمارستان ها و مراکز پاراکلینیک دارا بودن یا نبودن استحقاق درمان را در تاریخ استعلام نموده و کد رهگیری نیز برای آنان صادر می نماید.

وی با اشاره به اینکه در سامانه ذکر شده برای شخص بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی امکان آگاهی از تاریخ استحقاق درمان نیز پیش بینی شده است و در صورت استعلام شخص بیمه شده تاریخ اتمام استحقاق درمان نیز به وی اعلام می گردد، اضافه نمود: همه مراکز درمانی طرف قرارداد با سازمان تامین اجتماعی اعم از پزشکان، مراکز پاراکلینیک، داروخانه ها، درمانگاه ها و بیمارستان ها موظف به استحقاق درمان از یکی از روش های ذکر شده در بنده یک است.

این مسئول در رابطه با فرزندان ذکور، اظهار داشت: در صورتی که فرزندان ذکور بیمه شدگان و مستمری بگیران (19 سال تمام) به دلیل ارائه نکردن گواهی تحصیلی معتبر دانشگاهی و همچنین فرزندان اناث آنان ارائه نکردن اصل شناسنامه در سرویس استحقاق درمان فاقد حمایت درمانی باشند، تا زمان برقراری تعامل الکترونیکی با پایگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ارائه خدمات درمانی برای این دسته از فرزندان مطابق ضوابط و روال جاری انجام خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1071

به "برای درج اعتبار دفترچه، به کارگزاری ها مراجعه نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای درج اعتبار دفترچه، به کارگزاری ها مراجعه نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید