بازگشت تیم های مذاکره کننده ایران و آمریکا برای رایزنی داخلی

به گزارش لوکو، به گزارش خبرنگاران، یک مقام اروپایی اطلاع داد که تیم های مذاکره کننده ایران و آمریکا برای بحث های داخلی درباره چگونگی احیای توافق هسته ای 2015 به کشورهای خود باز می گردند.

بازگشت تیم های مذاکره کننده ایران و آمریکا برای رایزنی داخلی

به گزارش رویترز، این مقام اروپایی گفت: فکر می کنم هیئت های مربوطه به کشورهایشان باز خواهند گشت تا دستورالعمل های دقیق تری دریافت نموده و سپس، نمی دانم چه زمانی، ما (مذاکرات را) از سر خواهیم گرفت.

وی در ادامه گفت: ما تصمیم (ایران) برای رفتن به سوی غنی سازی 60 درصد را داشتیم. واضح است که این (اقدام) مذاکرات را آسانتر نخواهد کرد.

در ادامه رایزنی های هیأت های ایران و 1+4 در وین، صبح امروز (آدینه) رؤسای سه هیأت اروپایی (آلمان، انگلیس و فرانسه) در جلسه ای مشترک با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره کننده کشورمان، ملاقات و گفت وگو کردند.

علاوه بر این، امروز نشست دیگری بین عراقچی و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا برگزار گردید.

قرار است عصر امروز نشست های جداگانه ای بین عراقچی و رؤسای هیأت های روسی و چینی برگزار گردد.

در پی برگزاری نشست دیروز (پنجشنبه) کمیسیون مشترک برجام، مقرر شد که گفت وگوهای فنی در نشست های کارشناسی در دو حوزه برطرف تحریم ها و مسائل هسته ای، ادامه یابد. نتایج نشست های این دو گروه کارشناسی به کمیسیون مشترک اعلام می گردد.

از سه شنبه تا به امروز، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره کننده کشورمان با روسای هیأت های چینی و روسی و همچنین انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا ملاقات و گفت وگو نموده است.

عراقچی سه شنبه 24 فروردین ماه در رأس هیأتی از سازمان انرژی اتمی، بانک مرکزی و وزرات نفت وارد وین شد. قرار بود نشست کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه 25 فروردین در وین برگزار گردد که به دایل ابتلای یکی از اعضای هیأت اتحادیه اروپا این نشست روز گذشته در وین برگزار و حدود دو ساعت به طول انجامید. عراقچی قبل از این نشیت در اظهاراتی گفت که هیأت ایرانی به دنبال مذاکرات فرسایشی نیست.

آخرین اخبار مالی را از کانال تلگرام خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: فارس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1556

به "بازگشت تیم های مذاکره کننده ایران و آمریکا برای رایزنی داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت تیم های مذاکره کننده ایران و آمریکا برای رایزنی داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید