اعتراض نماینده دیر به اختصاص درآمد ناشی از عوارض آلایندگی عسلویه به سایر شهرستانها

به گزارش لوکو، نماینده مردم دیر در مجلس گفت: مردم مظلوم عسلویه به خاطر آلایندگی های شیمیایی به قیمت ایجاد رانت های چند صد هزار میلیاردی برای آقازاده هایی که گاه سر از کانادا و آمریکا در می آورند، جان و خون شان را از دست می دهند.

اعتراض نماینده دیر به اختصاص درآمد ناشی از عوارض آلایندگی عسلویه به سایر شهرستانها

به گزارش لوکو، سکینه الماسی در نطق میان دستور امروز (یکشنبه) مجلس خطاب به رییس جمهور، متذکر شد: عسلویه، شبیه گاو شیرده و پتروشیمی ها کیف پول آقازاده ها هستند.

عضو کمیسیون انرژی در مجلس با یادآوری وعده رییس جمهور در تشکیل کمیته ملی آنالیز آلایندگی های عسلویه، گفت: شما در برابر همه مردم استان بوشهر قول تشکیل این کمیته را دادید اما در پی آن این روزها خبر می رسد عوارض آلایندگی دریافتی از مردم بوشهر به سایر شهرستانها و استان های کشور تخصیص می یابد. آیا این بود تشکیل کمیته ملی؟ دست شما درد نکند. همان چندر غازی که در قالب عوارض آلایندگی به عسلویه تعلق می گرفت و لااقل می شد بیمارستانی ساخته گردد، به استان های همجوار داده شد.

وی خطاب به رییس جمهور گفت: عوارض آلایندگی حق مسلم کسانی است که در زیر فِلِر زندگی می نمایند، ریه های خود را از دست می دهند و بیماری های پوستی می گیرند، در حال جزغاله شدن هستند و محیط زیست و منابع طبیعی خود را از دست داده اند. آقای رییس جمهور عسلویه زادگاه، خاک و خانه ماست. مردم استان بوشهر در هشت سال جنگ تحمیلی با خون و جان خود از خاک خودشان دفاع کردند. اگر قرار باشد حق مردم عسلویه و فرزندان ما را اینگونه پایمال کنید بنده اولین نفری هستم که چادر به کمر می زنم و با جان خودم بهای این ظلم را می پردازم.

نماینده مردم دیر در مجلس اضافه نمود: آقای رییس جمهور حدود یک سال است تعداد زیادی از کارگران بومی در منطقه پارس عسلویه به دلیل حضور نیروی کار غیربومی، بلاتکلیف هستند. چه زمانی به این مسئله رسیدگی خواهید کرد؟

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 416

به "اعتراض نماینده دیر به اختصاص درآمد ناشی از عوارض آلایندگی عسلویه به سایر شهرستانها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض نماینده دیر به اختصاص درآمد ناشی از عوارض آلایندگی عسلویه به سایر شهرستانها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید